Підписатися на новини

Видео презентация

Новини
  /   Прес-Центр  /   Новини

16.09.2019Олександр Ярославський: «Практика використання статусу депутата Верховної Ради України в особистих цілях і для тиску на правоохоронні органи повинна залишитися в минулому»

Власник і президент групи DCH Олександр Ярославський звернувся до Президента України, Верховної Ради України та правоохоронців із офіційним листом щодо відшкодування боргів групи АІС на загальну суму близько $ 100 млн. перед DCH як кредитором-правонаступником «УкрСиббанку». Серед правоохоронних органів-адресатів: Генеральна прокуратура України, Міністерство внутрішніх справ України, Національне антикорупційне бюро України та Державне бюро розслідувань.

У своєму листі Олександр Ярославський вказує на очевидні зловживання народними депутатами України нового скликання своїм депутатським статусом для чинення тиску на DCH як кредитора в інтересах бенефіціарів групи компанії АІС - екс-депутатів ВРУ Дмитра Святаша та Василя Полякова. У документі наголошується також, що в даний час в рамках кримінального провадження у справі відшкодування боргів АІС:

- Василю Полякову пред'явлено підозру у шахрайстві,
- обом бенефіціарам АІС обмежена свобода пересування,
- посадові особи АІС знаходяться під цілодобовим домашнім арештом.

У той же час, боржники роблять спроби піти від відповідальності в «кращих» корупційних традиціях.

«Дуже дивно читати листи за підписом депутатів Верховної Ради України, які намагаються підмінити собою суд і займаються адвокацією недобросовісних боржників. Так само, як огидно спостерігати за імітацією керівництвом АІС мітингів під стінами владних структур. - сказано в листі Олександра Ярославського. - На глибоке переконання колективу групи DCH, практика використання статусу депутата Верховної Ради України в особистих цілях і для тиску на правоохоронні органи повинна залишитися в минулому, а народні обранці повинні зосередитися на законотворчості та представництві інтересів народу України».

Група DCH звертає також увагу президента України, депутатського корпусу ВРУ, правоохоронних та антикорупційних органів на те, наскільки згубна для інвестиційної привабливості України ситуація, коли права кредиторів системно порушуються при видимому потуранні державної влади. І наскільки важливо продемонструвати політичну волю в справі захисту українською державою законних інтересів бізнесу - в тому числі, на прикладі ситуації з відшкодуванням багатомільйонних боргів АІС, від повернення яких бенефіціари цієї групи ухиляються вже 12 років.

«Політичний вплив на господарські відносини неприпустимі в демократичній сучасній державі. А дискримінація кредиторів істотно погіршує інвестиційну привабливість країни і перспективи її економічного зростання. Переконаний, що при чесному і прозорому розгляді справи по боргах АІС суд прийме об'єктивне справедливе рішення, а світ побачить реальний потужний приклад того, як українська влада будує правову державу і захищає законні інтереси бізнесу», - сказано в офіційному листі, повний текст якого наведено нижче.

 

Повернутися до списку